Pytanie z pozoru banalne, a jednak…nie. Wielu klientów co miesiąc zwraca się do mnie w tym pytaniem. W wielu przypadkach faktury z Google Adwords generuję i wysyłam samodzielnie bo trwa to krócej niż każdorazowe przesyłanie instrukcji.

Stary interfejs AdWords – instrukcja pobrania faktury

Aby pobrać fakturę z panelu AdWords trzeba zalogować się na swoje konto. W prawym górnym rogu znajduje się ikona koła zębatego (Moduł Płatności, ustawienia konta i pomoc). Po kliknięciu ww ikony pojawi się lista, z której trzeba wybrać pozycję Rozliczenia i płatności.

Zdjęcie 1: Moduł Płatności, ustawienia konta i pomoc

Po przejściu do modułu Rozliczeń AdWords pojawi nam się boczne menu po lewej stronie, z którego wybieramy Transakcje. Pod szczegółami transakcji danego miesiąca widnieje aktywny link do pobrania faktury w formacie pdf. Fakturę za konkretny miesiąc można wygenerować po jego zakończeniu (przeważnie około 2 dnia kolejnego miesiąca faktura jest już dostępna).

Zdjęcie 2: Link do faktury w panelu AdWords

Generowanie faktury w nowym interfejsie AdWords

Po zalogowaniu się na konto w prawym górnym rogu wybieramy ikonę klucza (Moduł Narzędzia, płatności i ustawienia), a następnie Pozycję Rozliczenia i płatności w sekcji Konfiguracja.

Moduł Narzędzia, płatności i ustawienia w nowym interfejsie Adwords
Zdjęcie 3 Moduł Narzędzia, płatności i ustawienia w nowym interfejsie

Po przejściu do modułu Rozliczeń, podobnie jak w starej wersji, ujawni się szare menu po lewej stronie, z którego wybieramy Transakcje. Pod transakcjami danego miesiąca widnieje link do pobrania faktury w formacie pdf).

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.